Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ρεθύμνου σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας  δια των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων διοργανώνουν Ημερίδα με τίτλο:

«Ας μιλήσουμε για την Τεχνητή Νοημοσύνη»

η οποία  θα διεξαχθεί διαδικτυακά  την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024, από τις 17:00 έως τις 19:00.

Εισηγητές θα είναι η Φωτεινή Δερβίση, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ΑΠΘ, κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου στην Τεχνητή Νοημοσύνη και Αναλυτική Δεδομένων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, ερευνήτρια (MSCA ITN Researcher) στο Βρετανικό Ίδρυμα Γεωλογικών Ερευνών (British Geological Survey – BGS) & υποψήφια διδάκτωρ του Πανεπιστημίου του Εδιμβούργου, και ο Απόστολος Βαβούρης,  επίσης Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ΑΠΘ, κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου στη  Χρηματοοικονομική του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, ερευνητής (MSCA ITN Researcher) & υποψήφιος διδάκτωρ  του Πανεπιστημίου του Strathclyde, Γλασκώβη.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες εκπαιδευτικοί καλούνται να συμπληρώσουν την ηλεκτρονική αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος https://forms.gle/n8hLiyUz5tezAA5h8 μέχρι την Τετάρτη 20 Μαρτίου για να λάβουν με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο τον απαραίτητο σύνδεσμο για τη συμμετοχή τους στην πλατφόρμα σύγχρονης τηλεκπαίδευσης Webex.  (ΠΡΟΣΟΧΗ: να ελέγχετε και την ανεπιθύμητη αλληλογραφία).

Στους/στις εκπαιδευτικούς που θα συμμετάσχουν θα δοθεί Βεβαίωση Παρακολούθησης.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου σας.

ΛΗΨΗ ΑΡΧΕΙΩΝ