Εκδήλωση

με τίτλο: «Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας Σχολικού Έτους 2023-24»

H Εκδήλωση συνδιοργανώνεται από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Ρεθύμνου δια της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, την Ιερά Μητρόπολη Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου και την Περιφέρεια Κρήτης σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας και Ημαθίας δια των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Μαθητές &  Εκπαιδευτικοί από τις  Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ρεθύμνου, Ημαθίας και Αργολίδας επικοινωνούν, εκφράζονται, δημιουργούν, συνθέτουν και παρουσιάζουν τα αποτελέσματα της μελέτης & των εργασιών τους στο πλαίσιο υλοποίησης πολύμηνων Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων –Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων & Αγωγής Σταδιοδρομίας.

Η  Εκδήλωση στοχεύει στη διάχυση αποτελεσμάτων των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για το Περιβάλλον, την Υγεία, τον Πολιτισμό και την Εργασία αλλά και στην αλληλεπίδραση με Σχολεία άλλων περιοχών της χώρας.   Απευθύνεται σε όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας – μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς – και τις τοπικές κοινωνίες θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης & διαδικτυακά τον Απρίλιο 2024:

1. Δια ζώσης: την Πέμπτη 11 και την Παρασκευή 12 Απριλίου 2024 στο Κέντρο Πολιτισμικής και Κοινωνικής Διακονίας «Θεομήτωρ» της Ιεράς Μητρόπολης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου και
  1. Διαδικτυακά: την Τρίτη 16, την Τετάρτη 17 και την Πέμπτη 18 Απριλίου 2024 σε συνεργασία με τη Δ.Δ.Ε. Ημαθίας και Αργολίδας στην πλατφόρμα Webex. Ο Σύνδεσμος της Γιορτής Μαθητικής Δημιουργίας Σχολικού  Έτους 2023-24 είναι:

Επισυνάπτονται η Πρόσκληση, το Πρόγραμμα και η Αφίσα της Εκδήλωσης

Δ/ΝΣΗ ΔΕΥΤ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ