Πρόσκληση προς Εκπαιδευτικό Προσωπικό ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗΣ ΔΔΕ Ρεθύμνου

Συμπλήρωση Ωραρίου – Προσωρινή Τοποθέτηση – Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ

Από το ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου προσκαλούνται να υποβάλουν αίτηση-δήλωση τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά για το διδακτικό  έτος 2022-2023 όλοι οι εκπαιδευτικοί Ειδικής Αγωγής που ανήκουν σε μια από τις παρακάτω τρεις (3) κατηγορίες:

• Οι λειτουργικά υπεράριθμοι, δηλ. όσοι έχουν οργανική θέση σε σχολείο αλλά δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό ωράριο διδασκαλίας στο σχολείο της οργανικής τους.
  • Οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ.
  • Οι εκπαιδευτικοί που έχουν αποσπαστεί από άλλα ΠΥΣΔΕ στο ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου καθώς και όσοι εκπαιδευτικοί έχουν οργανική θέση σε σχολείο του ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου αλλά επιθυμούν να αποσπαστούν σε άλλο σχολείο εντός του ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου.

Σημειώνεται ότι οι αιτήσεις-δηλώσεις των αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ και των αιτούντων απόσπαση εντός του ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου συνεξετάζονται με βάση τα μόρια απόσπασης και προηγούνται στη τοποθέτηση οι ανήκοντες σε ειδική κατηγορία μετάθεσης.

Το χρονικό διάστημα υποβολής των αιτήσεων-δηλώσεων είναι από σήμερα 11-08-2022 έως τις 16-08-2022, ημέρα Τρίτη και ώρα 14.00 μ.μ.

Τέλος επισημαίνουμε ότι αναφορικά με τα κενά του συνημμένου πίνακα στον κλάδο ΠΕ.04.01 Φυσικών, αφορούν τα κενά των Τμημάτων Ένταξης Φυσικών Επιστημών, ήτοι για τους κλάδους ΠΕ04.01, ΠΕ04.02, ΠΕ04.04 και ΠΕ04.05.

Από τη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ

Πληροφ.:  Σπύρος Λόκος