Από το ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου προσκαλούνται να υποβάλουν αίτηση-δήλωση τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά για το διδακτικό  έτος 2022-2023 όλοι οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν σε μια από τις παρακάτω τρεις (3) κατηγορίες:

1. Οι λειτουργικά υπεράριθμοι, δηλ. όσοι έχουν οργανική θέση σε σχολείο αλλά δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό ωράριο διδασκαλίας στο σχολείο της οργανικής τους.
  2. Οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ.
  3. Οι εκπαιδευτικοί που έχουν αποσπαστεί στο από άλλα ΠΥΣΔΕ στο ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου καθώς και όσοι εκπαιδευτικοί έχουν οργανική θέση σε σχολείο του ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου αλλά επιθυμούν να αποσπαστούν σε άλλο σχολείο εντός του ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου.  Σημειώνεται ότι οι αιτήσεις-δηλώσεις των αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ και των αιτούντων απόσπαση εντός του ΠΥΣΔΕ Ρεθύμνου συνεξετάζονται με βάση τα μόρια απόσπασης και προηγούνται στη τοποθέτηση οι ανήκοντες σε ειδική κατηγορία μετάθεσης.

Το χρονικό διάστημα υποβολής των αιτήσεων-δηλώσεων είναι από σήμερα 04-08-2022 έως τις 08-08-2022, ημέρα Δευτέρα και ώρα 14.00 μ.μ.

Τέλος επισημαίνουμε ότι αναφορικά με το συνημμένο πίνακα λειτουργικών κενών όπου εμφανίζονται σε Γυμνάσια κενά των κλάδων ΠΕ81, ΠΕ82, ΠΕ83 και ΠΕ84, αφορούν το μάθημα της Τεχνολογίας το οποίο είναι κοινή ανάθεση των κλάδων ΠΕ81, ΠΕ82, ΠΕ83, ΠΕ84, ΠΕ85, ΠΕ88, ΠΕ89.

Από τη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ

Πληροφ.:  Σπύρος Λόκος